Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2024   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Polityczny podział środków!? Walka o 30 milionów trwa

Data publikacji: 2017-09-21, Data modyfikacji: 2017-09-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Wieluński ratusz ma nie otrzymać dofinansowania na kompleks basenów i targowisko. Burmistrz Paweł Okrasa twierdzi, że odrzucenie wniosku gminy Wieluń było nieuprawnione, a konkurs powinien zostać unieważniony. Jeszcze odważniej w tej sprawie wypowiada się burmistrz Sulejowa, który ma pożegnać się z marzeniami odbudowy miasta, wartymi ponad 10 milionów złotych. Wieluń odrzucony w pierwszym etapie Zarząd Województwa Łódzkiego ogłosił listę projektów wybranych do dofinansowania w konkursie ”Rewitalizacja i rozwój potencjału społeczno-gospodarczego”. Urząd Marszałkowski rozdysponował 162 miliony złotych. Pieniądze te mają trafić do 14 wnioskodawców, 11 projektów znalazło się na liście rezerwowej (szczegóły w ramce). Największe pieniądze zdobyły Poddębice, bo ponad 41 […]

Pełna treść wiadomości na: kulisy.net/?p=36567
kulisy.net, Źródło artykułu: kulisy.net
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    wieluński

    Powiat wieluński - powiat w województwie łódzkim z siedzibą w Wieluniu. Przynależą do niego gminy: Wieluń, Biała, Czarnożyły, Konopnica, Mokrsko, Osjaków, Ostrówek, Pątnów, Skomlin i Wierzchlas. Powiat powstał w 1999 roku w ramach przeprowadzenia reformy administracyjnej.

    Do regionu dojedziemy drogami krajowymi (nr 74, 43 i 45), wojewódzkimi (481 oraz 486), a także połączeniami kolejowymi.

    Atrakcjami turystycznymi są przede wszystkim zabytki. Warto wymienić: fragmenty XIV - wiecznych murów obronnych Wielunia, zespół klasztorny z XVII w. o. Franciszkanów, barokowy kościół w Czarnożyłach z XVIII wieku, zespół dworsko - parkowy z XVIII wieku w Ożarowie - obecnie Muzeum Wnętrz Dworskich, drewniany spichlerz z XVII wieku w Skomlinie i popijarski kościół św. Józefa wraz z kolegium z XVIII w.

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola