Belka
Środa, 24 Kwietnia 2024   imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Smakoszom chrzanu deszcz nie straszny

Data publikacji: 2017-09-13, Data modyfikacji: 2017-09-19
A A AWydrukDrukuj  
 
Pomimo niesprzyjającej pogody Wojewódzkie Święto Chrzanu odwiedziły tłumy mieszkańców oraz przyjezdnych. Koła Gospodyń z okolicznych gmin zachęcały do spróbowania przygotowanych przez siebie potraw. Gorący żurek, zupa chrzanowa czy też inne smakołyki cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem. Nie zabrakło także gotowania na wizji jak i występów lokalnych wykonawców oraz gwiazdy wieczoru- zespołu Brathanki. Wojewódzkie Święto Chrzanu, pomimo kiepskiej pogody, bez dwóch zdań po raz kolejny można zaliczyć do udanych. Na imprezie pojawiło się sporo osób zainteresowanych przede wszystkim smakołykami przygotowanymi przez lokalne koła gospodyń. W trakcie święta zorganizowany został konkurs na najdłuższy, najokazalszy a także najgrubszy korzeń chrzanu. – Do konkursu wpłynęło […]

Pełna treść wiadomości na: kulisy.net/?p=35361
kulisy.net, Źródło artykułu: kulisy.net
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    wieluński

    Powiat wieluński - powiat w województwie łódzkim z siedzibą w Wieluniu. Przynależą do niego gminy: Wieluń, Biała, Czarnożyły, Konopnica, Mokrsko, Osjaków, Ostrówek, Pątnów, Skomlin i Wierzchlas. Powiat powstał w 1999 roku w ramach przeprowadzenia reformy administracyjnej.

    Do regionu dojedziemy drogami krajowymi (nr 74, 43 i 45), wojewódzkimi (481 oraz 486), a także połączeniami kolejowymi.

    Atrakcjami turystycznymi są przede wszystkim zabytki. Warto wymienić: fragmenty XIV - wiecznych murów obronnych Wielunia, zespół klasztorny z XVII w. o. Franciszkanów, barokowy kościół w Czarnożyłach z XVIII wieku, zespół dworsko - parkowy z XVIII wieku w Ożarowie - obecnie Muzeum Wnętrz Dworskich, drewniany spichlerz z XVII wieku w Skomlinie i popijarski kościół św. Józefa wraz z kolegium z XVIII w.

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola