Belka
Piątek, 29 Marca 2024   imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Co z basenami strażackimi?

Data publikacji: 2017-05-24, Data modyfikacji: 2017-05-25
A A AWydrukDrukuj  
 
Na terenie gminy Strzelce Wielkie wciąż jeszcze znajduje się wiele zbiorników wodnych, będących całkowicie bezużyteczną pozostałością po zamierzchłej przeszłości. Obecnie nie pełnią żadnej pożytecznej funkcji, za to stwarzają niemałe zagrożenie. Kiedyś baseny strażackie stanowiły źródło, zapewniające wodę dla jednostek gaśniczych. Rzecz w tym, że ich rola była zasadna jedynie w czasach, w których mieszkańcy gminy nawet nie śnili o instalacji wodociągowej. Dziś ich istnienie jest w zasadzie całkowicie nieuzasadnione – zbiorniki nie zabezpieczają wody dla pojazdów gaśniczych, trudno też nazwać je ozdobą krajobrazu. Stwarzają za to realne zagrożenie, bowiem niektóre z nich nie są w żaden sposób zabezpieczone. Co za […]

Pełna treść wiadomości na: kulisy.net/?p=29514
kulisy.net, Źródło artykułu: kulisy.net
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    wieluński

    Powiat wieluński - powiat w województwie łódzkim z siedzibą w Wieluniu. Przynależą do niego gminy: Wieluń, Biała, Czarnożyły, Konopnica, Mokrsko, Osjaków, Ostrówek, Pątnów, Skomlin i Wierzchlas. Powiat powstał w 1999 roku w ramach przeprowadzenia reformy administracyjnej.

    Do regionu dojedziemy drogami krajowymi (nr 74, 43 i 45), wojewódzkimi (481 oraz 486), a także połączeniami kolejowymi.

    Atrakcjami turystycznymi są przede wszystkim zabytki. Warto wymienić: fragmenty XIV - wiecznych murów obronnych Wielunia, zespół klasztorny z XVII w. o. Franciszkanów, barokowy kościół w Czarnożyłach z XVIII wieku, zespół dworsko - parkowy z XVIII wieku w Ożarowie - obecnie Muzeum Wnętrz Dworskich, drewniany spichlerz z XVII wieku w Skomlinie i popijarski kościół św. Józefa wraz z kolegium z XVIII w.

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola