Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Wielkich postaci tu nie brakuje

Data publikacji: 2017-04-12, Data modyfikacji: 2017-04-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Nie brakuje osób na terenie gminy Osjaków, które przyczyniły się do jej rozwoju. Dlatego też na liście kandydatów do odznaczenia „Zasłużony dla gminy Osjaków” zaczyna robić się tłoczno W minionym roku nikt nie został wyróżniony odznaczeniem „Zasłużony dla gminy Osjaków”. Teraz sytuacja jest zgoła inna. Jednego z kandydatów zgłosił wójt. Jarosław Trojan wskazał na byłego wójta Stanisława Bącelę. Jak argumentował, to właśnie za jego czasów gmina ruszyła do przodu i zaczęło się dziać na jej terenie wiele dobrego. Kolejnych kandydatów w osobach Jana Zatwarnickiego i Andrzeja Buczka zgłosili radni. Klub Sportowy Warta Osjaków także wskazał zasłużoną osobę, która powinna zostać […]

Pełna treść wiadomości na: kulisy.net/?p=28343
kulisy.net, Źródło artykułu: kulisy.net
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    wieluński

    Powiat wieluński - powiat w województwie łódzkim z siedzibą w Wieluniu. Przynależą do niego gminy: Wieluń, Biała, Czarnożyły, Konopnica, Mokrsko, Osjaków, Ostrówek, Pątnów, Skomlin i Wierzchlas. Powiat powstał w 1999 roku w ramach przeprowadzenia reformy administracyjnej.

    Do regionu dojedziemy drogami krajowymi (nr 74, 43 i 45), wojewódzkimi (481 oraz 486), a także połączeniami kolejowymi.

    Atrakcjami turystycznymi są przede wszystkim zabytki. Warto wymienić: fragmenty XIV - wiecznych murów obronnych Wielunia, zespół klasztorny z XVII w. o. Franciszkanów, barokowy kościół w Czarnożyłach z XVIII wieku, zespół dworsko - parkowy z XVIII wieku w Ożarowie - obecnie Muzeum Wnętrz Dworskich, drewniany spichlerz z XVII wieku w Skomlinie i popijarski kościół św. Józefa wraz z kolegium z XVIII w.

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola