Belka
Środa, 24 Kwietnia 2024   imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Harcerze na Ziemi Wieluńskiej

Data publikacji: 2017-02-13, Data modyfikacji: 2017-02-14
A A AWydrukDrukuj  
 
Po długim okresie regresu w wieluńskim harcerstwie, w ostatnich latach nastąpił jego ponowny rozkwit. Obecnie wieluńskie struktury harcerskie liczą niemal 200 członków i składają się ze wszystkich pionów metodycznych. Wieluńscy Harcerze czynnie uczestniczą w życiu Wielunia. Biorą udział w lokalnych wydarzeniach: uroczystości religijno – patriotyczne - Rocznica wybuchu II Wojny Światowej, Katyń, Wieluński Bieg Pokoju i Pojednania, Jarmark Bożonarodzeniowy, Orszak Trzech Króli. Prowadzą liczne akcje charytatywne, pomagając najbardziej potrzebującym, włączają się również w ogólnopolskie akcje tj. Szlachetna Paczka czy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 5. Wieluńska Wielopoziomowa Drużyna Harcerska Cichociemni, 4. Wieluńska Drużyna Harcerska Watra oraz nowo powstałe próbne Drużyny Harcerzy i Harcerek Szarotka i Grom oraz Gromady Zuchowe przy Szkole Podstawowej nr 5 oferują swoim członkom nie tylko wspaniałą zabawę, ale przede wszystkim możliwość realizacji harcerskich ideałów służby i braterstwa oraz wychowania w duchu patriotycznym.   

Pełna treść wiadomości na: http://www.um.wielun.pl/index.php/druzyny/1598-harcerze-na-ziemi-wielunskiej.html
um.wielun.pl, Źródło artykułu: um.wielun.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    wieluński

    Powiat wieluński - powiat w województwie łódzkim z siedzibą w Wieluniu. Przynależą do niego gminy: Wieluń, Biała, Czarnożyły, Konopnica, Mokrsko, Osjaków, Ostrówek, Pątnów, Skomlin i Wierzchlas. Powiat powstał w 1999 roku w ramach przeprowadzenia reformy administracyjnej.

    Do regionu dojedziemy drogami krajowymi (nr 74, 43 i 45), wojewódzkimi (481 oraz 486), a także połączeniami kolejowymi.

    Atrakcjami turystycznymi są przede wszystkim zabytki. Warto wymienić: fragmenty XIV - wiecznych murów obronnych Wielunia, zespół klasztorny z XVII w. o. Franciszkanów, barokowy kościół w Czarnożyłach z XVIII wieku, zespół dworsko - parkowy z XVIII wieku w Ożarowie - obecnie Muzeum Wnętrz Dworskich, drewniany spichlerz z XVII wieku w Skomlinie i popijarski kościół św. Józefa wraz z kolegium z XVIII w.

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola